Jesenný enduro trip na Elbu

Krátke spestrenie konca jesene v príjemných slnečných podmienkach malého ostrova Elba.

Doporučujem pre enduro jazdcov, ktorí vyhľadávajú nové traily a nové lokality. Na svoje by si prišli aj „žiletkári“ vrchári, lebo rovín na malom ostrove veru veľa nieje.

My sme zvolili ebiky s väčšími zdvihmi (160mm +), aby sme mohli preskúmať čo najviac veľmi zaujímavých trailov. Traily sú označené štandardnými farbami podľa náročnosti, čierna, modrá, zelená a tiež každý má svoj názov.

Za 3,5 dňa sa nedá obísť všetko, ale vyskúšali sme všetky traily južne od najvyššieho vrchu Monte Capanne (1019m). Väčšinu stúpania sa dá absolvovať po asfalte a posledné km k vrcholu Masso alla Quata (746m) už idú po traily a to nie úplne po ľahkom výšlape aj pre e-bike. Smerom dolu už je to iná pesnička. Je na výber, lesné traily s nejakým tým skočkom, otvorené kamenisté traily v akejsi „kosodrevine“. Na otvorených trailoch je poznať pôsobenie vody, ktorá cez ne steká a miestami vytvára solídne žľaby. Veľké prepady cez skaly sú väčšinou vyskladané kameňmi, pre bezpečnejší pomalší prejazd, ale skúsený eduro jazdec to môže aj pustiť rýchlejšie.

Pre fajnšmekrov je napríklad trail s názvom Il semaforo, kde už len samotný výšlap je veľmi technický po kameňoch a miestami v solídne strmom kopci. Vrchol ponúka super výhľad z rozpadávajúcej rádiostanice pre lode a inú komunikáciu, Il semaforo, po ktorej je pomenovaný aj samotný trail. A trail? Kamenistý, náročný, ostré vracačky, v druhej časti menšie bridlicové uvolnené kamene, ale super! Vysoko nad komfortnú zónu, ale treba sa prekonávať 😉

Na posledný deň sme si dali opakovačku niektorých trailov, tak sa už išlo úplne komfortne, už som bol zvyknutý na podklad, ako drží a čo si môžem dovoliť. A to v niektorých situáciách až hlava nebrala, ako to môže držať na tých kameňoch.

Keď to zhrniem, perfektný trip a super enduro jazdenie v novom prostredí. Doporučujem „všemi deseti“ 😉

Kontakt

CYKLOŠOPA

SNP 746
018 51 Nová Dubnica
Slovensko

mobil: +421 903 849 421
email: cyklosopa@gmail.com

Pondelok
8:00 - 17:00
Utorok
10:00 - 17:00
Streda
8:00 - 17:00
Štvrtok
8:00 - 17:00
Piatok
8:00 - 17:00
Sobota
9:00 - 11:30
Nedeľa
ZATVORENÉ
Prestávka
12:00 - 13:00

© CYKLOŠOPA 2023 | Všetky práva vyhradené | CREA:THINK studios

Mám záujem o produkt

Rezervačný formulár

1
Osobné údaje
2
HARDTAIL
3
FULL
4
CYKLOVOZÍK
HARDTAIL (Dámsky a Pánsky)
FULL (Pánsky)
CYKLOVOZÍK (pre dieťa)

Ukážka bicyklov na požičanie